top of page

İnci Etiket, 1965 yılında Türkiye'de basım sektörünün merkezi olan Cağaloğlu' nda kurulmuştur. Kurucumuz Halil İnci meslek hayatına 1950' li yılların başlarında Kristal Cilt Evi' nde Zeki Atamer' den Ciltçilik öğrenerek başlamıştır. Dönemin ustaları ressam Sotiri, İzidor İsrael Levi' den öğrendiği kabartma, kalıp hazırlama, klişe ve pantograf üzerinde hak kalemiyle çalışma yapma becerilerini geliştirmiştir. 1960 yılında askerlik sonrası Tükel basımevinde çeşitli matbaa makinalarında basım ve kesim işlerinde çalışmıştır. ilk olarak Alaaddin Kral matbaasından aldığı Alman yapımı Keese marka etiket makinası ile 1965 yılında Cağaloğlu Cemal Nadir Sokak'ta Büyük Milas Han' da etiket imalatına başlamıştır.

Tekstil, Cam, İlaç Sanayi ve birçok farklı sektörden gelen artan talepleri karşılayabilmek için makina sayısını arttırmış Vakko, Eczacıbaşı, Güllüoğlu gibi günümüzün gözde kurumsal firmalarına dönüşmüş birçok firmaya milyonlarca etiket imal etmiştir.

İnci Etiket günümüzde eski kalıp hazırlama teknikleri ile teknolojinin getirdiği yeni imkanları birlikte kullanarak tek kullanımlık ürünlerin imalatına yönelmiştir.

 

Baskılı Bardak Altlıkları, şarap veya şampanya şişeleri için Şişe Bilezikleri, Kadeh Altlıkları, Yumurta Kılıfları, Tepsi Altlıkları ve Bardak Kapakları, üretimi yapılmakta olan başlıca ürünlerdir.

bottom of page